Koľko sme platili pred 15 rokmi za tovar v potravinách?

Odkladáte si účty z nákupov a nájdete ich? Možno budú zaujímavou spomienkou na dobu minulú, prípadne určitou formou pobavenia sa pri porovnávaní s cenami za obdobný tovar kupovaný dnes.

V jednej z kníh do Múzea totality zakúpených v antikvariáte, sme našli aj tento účet. Zhodou náhod z BILLA v Seredi, len z pred asi 15 rokov dozadu.

Porovnávajte tí, kto si pamätáte nielen nákupy vtedy, ale aj Slovenské koruny, v ktorých sú na účte uvedené ceny.

Pripomíname, že určitá inflácia je normálna a v ekonomike aj zdravá. A že medzičasom stúpli nielen ceny, ale aj príjmy väčšiny ľudí a minimálna mzda.

Ak máte k dispozícii staré účty (hlavne zo socializmu), kontaktujte nás, alebo ich pošlite (aj e-mailom) na adresu novín, alebo Múzea totality. Ak si pamätáte ceny, príjmy a pod., alebo máte odložené výplatné pásky, dajte vedieť, alebo sa s informáciami podeľte v diskusii.

Ďakujeme.

1. Agentura Forbes 17.11.2021