Vlajky z čias ČSSR, Leninove spisy, odznaky, podnikové losy a staré mince

Symbolicky som už niekoľkokrát napísal aj povedal, že Múzeum totality “stráži” busta V.I.Lenina v životnej veľkosti. V spodných policiach 3 metre dlhej knižnice sa nachádzajú všetky Leninove spisy viazané v plátne. Majú snáď pol storočie a ja som ich za 300 Kčs hneď po Nežnej revolúcii kúpil z TOS Galanta. Dovtedy boli v kancelárii riaditeľa závodu v Galante. Pomerne starostlivo som ich odkladal až do ich vystavenia v Múzeu totality.

Tento týždeň nás telefonicky oslovil čitateľ SOL Rudo zo Serede s tým, že má záujem do Múzea totality venovať niekoľko Leninovych spisov, Jedného Stalina aniekoľko ďalších vecí, ktoré majú pôvod v socializme.

Prišiel osobne a potešil. Samozrejme, že si prezrel aj ďalšie exponáty vystavené v múzeu.

Rudovi srdečne ďakujeme za jeho vklad do Múzea totality.

2 Odpovede

1. Vážim si vás za to múzeum aj za pravdu čo tu píšete.Včera sme pozerali o holokauste a muselo to byť strašné útrpenie.Treba si to pripomínať stále.Je tu napísané o tom že boli aryzátori aj v Seredi kde to nájdeme?