Petr Cibulka zverejnil spolupracovníkov STB a hovoril pravdu za totality. Hovorí pravdu aj dnes, len nie je vypočutý

Mnohí ho majú za blázna, ďalší za drzého človeka, ktorý si dovolí oponovať aj politikom.

Na súde s Václavom Havlom na prezidentovu reč reagoval výrokom: “Vašku, si prase si prase, si hovado…”

Československý disident, päť krát za socializmu väznený  Petr Cibulka vydal Cibulkove seznamy spolupracovníku s STB, vydával noviny Rudá krávo a a od Nežnej revolúcie verejne tvrdí, že u nás pôsobia agenti KGB a GRU a vystríha pred Ruskou agresiou.

Pred napadnutím Ukrajiny Ruskou armádou vystríhal verejne v médiách veľakrát a – nebol vypočutý.

A mal pravdu…

Petr Cibulka a jeho prejavy o Ukrajine a Rusku 19.5.2014

S Petrom Cibulkom sme urobili výborný rozhovor, ktorý si môžete pozrieť tu:

O Petrovi Cibulkovi sme prednášali aj na Dni Samizdatu organizovanom Ústavom pamäti národa.

1. Presne tak, Cibulka si zasluzi respekt a hlavne aby bol vypocuty, tiez sa mi pacia jeho nazory… A bohuzial mal s Ukrajinou a Ruskom pravdu. Uz aby sa ta vojna, ktora nikomu nepomaha len skodi skoncila. GRU viem co je ale co je to GKB? Tlacova chyba? Dakujem

2. Presne tak, Cibulka si zasluzi respekt a hlavne aby bol vypocuty, tiez sa mi pacia jeho nazory… A bohuzial mal s Ukrajinou a Ruskom pravdu. Uz aby sa ta vojna, ktora nikomu nepomaha len skodi skoncila. GRU viem co je ale co je to GKB? Tlacova chyba? Dakujem

3. Anonym 25. marca 2022, 12:36 – Havel je hlavne pre Cechov a demokraticku cast populaciu na svete ikonou.

Kedze mam rozhovory s viacerymi disidentami a v Muzeu totality mam skutocne mnozstvo materialov, som v jeho hodnoteni opatrny. Problem je, ze nie som historik a vychadzam “len” z vlastneho poznania a pocutia.

Faktom bolo, je a zostane, ze Havel zohral mimoriadne dolezitu ulohu pri novembri ´89, ale aj pocas bolsevika. Osobne som pocuval Hlas Ameriky a OSOBNE poznanie danej doby mi nik nezoberie.

4. Anonym 25. marca 2022, 12:36 – Havel je hlavne pre Cechov a demokraticku cast populaciu na svete ikonou.