Pred šiestimi rokmi nás navždy opustil novinár Miroslav Košťany

Sereď / Múzeum totality / Dnes uplynulo presne šesť rokov, čo nás navždy opustil známy novinár, publicista a “advokát chudobných”  Miroslav Košťany.

Miro bol známou osobnosťou nielen pre obyvateľov mesta. Poznali ho starí, ale aj stredné ročníky. Ako novinára, ale aj ako právnika, ktorý ochotne radil pri majetkových sporoch, v rozvodových konaniach, ale aj v trestných veciach.

Dnes neskoro popoludní sa v Múzeu totality, kde sú uložené osobné veci, rukopisy kníh a novinové články  Mirka Košťanyho uskutočnilo spomienkové stretnutie na nášho spoločného priateľa.

Fotoreportáž a videozáznam zo stretnutia pripravujeme.

1. Nebol ŠTB. Veľa ľuďom pomohol .zneužila ho jedna špinavá cigánka zo Šoporňe debylná , primitívka . Príšera špatna tuším sa volala Regina ,__ papačkovitá. DEBYL .

2. Nebol ŠTB. Veľa ľuďom pomohol .zneužila ho jedna špinavá cigánka zo Šoporňe debylná , primitívka . Príšera špatna tuším sa volala Regina ,__ papačkovitá. DEBYL .

3. Poznala som Mirka cca od 1982 roku do jeho odchodu na druhý breh.
    Bol to neskutočný kamarát, ktorý mal životnú smolu u žien…..viem o čom píšem, mala som česť spoznať ich…aj spomínanú Reginu…..stalo sa, o deti sa postaral a dožil život s úžasnou manželkou Ruženkou, ktorá ho vzorne doopatrovala. Smutné, že odišiel v najlepšom veku života,
    Mal aj u nás v dedine veľa kamarátov,máme spomienky na neho , publikoval veľa článkov v Hlase ľudu a tak zviditeľnil aj našu obec a organizáciu Zdravotne postihnutých.
    Mala som ho rada ako človeka s veľmi dobrým srdcom ,ktorý pomáhal hlavne tým,čo mali hlboko do vrecka.
    Mrzí ma, že som sa nemohla spomienkovej akcie zúčastniť, ale myslela som na vás…..nech sa vám darí aj naďalej

4. Poznala som Mirka cca od 1982 roku do jeho odchodu na druhý breh.