Do Múzea totality pribudla 85 ročná mechanická kalkulačka PRODUX

Je celokovová, vrecková, vyrobila ju nemecká firma PRODUX a niekto ju tie dlhé desaťročia naozaj šetril a používal minimálne. Je ako nová.

Rovnako ako pri logaritmickom pravítku, aj takéto kúsky boli používané po dlhé desaťročia a to v podstate až do momentu, kedy boli na trh uvedené prvé jednoduché elektronické kalkulačky.

Návod na použitie takejto mechanickej kalkulačky je tu:

Tá vystavená v Múzeu totality vyzerá takto:

1. Krasny kusok historie. Pred rokom som mal v rukach mechanicky pisaci stroj Underwood z roku 1908, mal dokonca cesku klavesnicu a 2-farebnu pasku. Stacilo ho vycistit a premazat, funguje takmer ako novy.

2. Krasny kusok historie. Pred rokom som mal v rukach mechanicky pisaci stroj Underwood z roku 1908, mal dokonca cesku klavesnicu a 2-farebnu pasku. Stacilo ho vycistit a premazat, funguje takmer ako novy.