Originály hymnických piesní na vinylových platniach z éry socializmu

Staré, klasické vinylové platne s hymnami ČSSR, ZSSR, Piesňou práce a Internacionálou sa socializmu nesmeli chýbať na žiadnej základnej či strednej škole, ani v žiadnej fabrike a na úrade.

Pamätáte si tieto hymnické piesne ktoré sme si v rámci propagandy museli vypočuť pri každej oficiálnej príležitosti, návšteve, alebo sviatku?

Zaujímavým a žiadaným kúskom je platňa “Bratislavský veľký piatok” zo Sviečkovej manifestácie.

Krátko pne revolúcii aj tieto platne vyradili dokonca aj z verejných knižníc. Presne takéto mimoriadne zachovalé originálne platne Ukrajinec Mykola daroval Múzeu totality.

1. Na to , aby išiel dotyčný za svoj príspevok do gulagu, by ho musel najprv niekto udať, že áno.. A my vidíme, komu tu taketo príspevky s kritikou vlády vadia. Hanba.

2. Anonym 5. marca 2023, 9:20 – fiha, ale si mu nalozil! Urcite este dneska zrusi hosting na SOL. Cau-cau a uz sa nevracaj! Ale ty sa aj tak vratis, ze ano?

3. Anonym 5. marca 2023, 8:36 – kazdy stat, ten minuly rovnako ako sucasny, si na dennej baze sleduje VSETKO DIANIE vo vsetkych mediach, diskusiach a verejnom priestore obecne.

Denne tak scanuju obsah prispevkov a diskusii bezpecnostne zlozky, ministerstva a tajne sluzby. Samotni si vyhodnocuju co je v sulade so zakonom a co v rozpore s nim. Co vyvojom dospeje do nebezpecenstva pre stat a rezim. V totalite su pravidla nastavene samozrejme inak, ako v demokracii.

V urcitych veciach netreba ziaden podnet ani TO – stat kona automaticky. Pri FB, SOL a vlastne uplne vsade.

Zijete v blazenej nevedomosti a tak sa aj spravate. Presne, ako drogovy dealer spravidla netusi, nakolko je prislusnymi bezpecnostnymi zlozkami jeho konanie monitorovane a dokumentovane, tak je to aj v inych pripadoch. Vzdy to je len o prioritach, ich vyhodnocovani a nasledne ochote (nevyhunutnosti) zakrocit.

4. Je rozdiel , keď sleduje štát, či sa neporušujú platné zákony a keď sleduje štát a jeho nohsledi, či sú dodržiavané ideologické línie. A keď nie sú, tak sú cenzurovane.