Album so známkami zbieranými pol storočia

Samotný album má asi “len” tri desaťročia, no známky v ňom sú postupne zbierané niekedy od roku  1973, teda pol storočia. Zbierka je moja súkromná a som rád, že je zachovaná v ukážkovom stave dodnes.

Známky nachádzajúce sa v zbierke nepatria medzi žiadne výnimočné cennosti a určite nie sú vzácne. No v súbore ostatných a kontexte doby nie sú nezaujímavé.

V zbierke sú známky a obálky opečiatkované v posledný deň existencie Česko-Slovenska a v prvý deň Slovenskej republiky. Osobne som na pošte odstál rad medzi bežnými zákazníkmi, ktorí tieto dni nepovažovali za nijako  výnimočné.

V zbierke sú aj známky všetkých prezidentov od vzniku ČSR až po súčasnosť.

Zbierku som Múzeu totality venoval rád vo viere, že verejnosť zaujme rovnako, ako  mňa osobne.