Lekárske sady striekačiek z bývalého ZSSR takmer pol storočia staré

Ďalším zaujímavým prírastkom do Múzea totality prineseným z Ukrajiny, sú dve sady injekčných striekačiek a ihiel v originálnych nerezových krabičkách, v ktorých boli ešte sklenené striekačky a kovové ihly vkladané do sterilizátora.

Tieto zachovalé kúsky majú takmer pol storočia a obdobné si my starší pamätáme aj z ordinácií lekárov v bývalom Československu.

Úvodné video

3 Odpovede

1. pamätník 7. augusta 2023, 22:36 – ano,sem tam sa najde nieco duplicitne. Nejedna sa o umysel, ale zakupenie / ziskanie niektorych kuskov navyse.

Na stranke pripravujeme rubriku, kde budu na vymenu, ktoru uprednostnujem pred predajom.