Rozvoj Slovenska v číslach

Ak má niekto záujem o socializme hovoriť nie v propagandistických frázach ale s použitím faktov, má možnosť. Tú mu dáva napr. literatúra zozbieraná v knižnici Múzea totality.

Jednou z kníh z roku 1962 je kniha Rozvoj Slovenska v číslach obsahujúca faktov dostatok nielen v podobe textovej, ale aj grafov a iných údajov. Aj tu ale treba brať ohľad na dobu,kedy bola vydaná.

V každom prípade v knižnici Múzea totality sú na štúdium k dispozícii tisíce  kníh, časopisov a novín z doby socializmu.

1. Pán Majko fak už neviete sem na Sereď online dávať niečo normálne a nie takéto hovadiny.Keď sa stal Primátorom Kurbel tak už nič o seredi nepíšete.

2. Anonym 31. augusta 2023, 16:32 – niektore clanky nie su urcene pre bezneho citatela, alebo citatela s vyrazne obmedzenymi zaujmami.

Alebo inak, niektore clankysu urcene pre velmi uzky okruh citatelov, medzi ktorych Vy evidentne nepatrite.

Neznamena to ale, ze pre cast (aj ked malu) citatelov nemaju hodnotu. A hodnotu maju aj z pohladu pamati naroda, ktora sa zial vyrazne skracuje.

Nastastie nik nie je nuteny citat ziaden clanok, resp. kazdy si moze vybrat to, co ho zaujima.

A na zaver – SOL umoznuje uz 16 rokov dokonca pisat to, co koho zaujima.

Takze vyber je myslim si ze pestry.

3. Keď bol primátorom Tomčanyi tak milión fotiek čo je zle spravene a tak ďalej ,ľudí ste chceli poštvat proti nemu a aj sa vám to z časti podarilo.A po voľbách zrazu žiadne články a všetko v meste je v poriadku.

4. Kritizovat zdochlinu dokáže len chudák. Málo kritizuje idiotov na čele s Čaputovou super novinár. Jednoducho je to patológ. Já sa nebojím návratu socializmu, bojím sa idiotov čo nás ovládajú.

5. Anonym 31. augusta 2023, 23:10 – konecne aspon jeden tu priznal, ze ho niekto ovlada.

Kto by tu podla teba budoval ten socializmus? Ficko s pol miliardou v Belize, za chrbtom s Bodorom, Sirokym, Brhelom, Vybohom, Poorom, atd.? Desiatky rokov vynakladali kopec penazi a usilia, aby sa im to zostatnilo? A ty ides niekoho nazyvat idiotom?

6. Podla mna sa teraz mame uplne fantasticky, ceny veci a potravin mame ako na zapade, ale vyrobene v Polsku, nehnutelnosti pre mladych absolutne nedostupne, istota v zamestnani ziadna, zdravotnictvo v totalnom rozklade, infrastruktura sa rozpada, platy zobracke, ludia rozhadani ako psy, ziadna sudrznost. Co maju ludia z rastu HDP, ked vsetky zisky idu do zahranicia. Podniky dostanu danove prazdniny, milionove dotacie, podu za facku, zamestnancom smiesny plat a zisky aj vyrobky idu na zapad. Je naozaj smiesne ako sa tu na jednej strane pise o rozpadnutom malom moste, ktory paralyzoval cele mesto a niekolko rokov, ho nikto nie je schopny opravit a na druhej sa tu ide porovnavat a glorifikovat kapitalizmus.

7. kto tu glorifikuje kapitalizmus?….máme ho taký aký si zaslúžime…to my si volíme tých ľudí ktorý sa majú starať o zdravotníctvo, školstvo, infraštuktúru….pokial sa o to nevedia starat a rozkrádajú to a my si ich volíme opakovane znova tak koho je to potom vina?….kapitalizmu?
    choď sa pozrieť veďla to Rakúska či ČR ako vyzerajú nemocnice či školy…a majú ten istý kapitalizmus….v čom je potom ten rozdiel…

8. Anonym 1. septembra 2023, 12:47 – Retard, odzaciatku co si sa zapojil do diskusie si okrem idiotov, degesov a chujov sa nezmohol nie len na argumenty, ale ani poskladat jednu vetu bez chyby.