Klamali Sovietski komunisti ešte aj v prípade Gagarina?

Podľa informácií z utajených archívov bývalého Sovietskeho zväzu, prvým kozmonautom vo vesmíre nebol Jurij Gagarin – Юрий Алексеевич Гагарин  .

“Všetko bolo postavené na propagande a všetko bolo tajné”

Pri dobývaní vesmíru v Sovietskom zväze zahynuli desiatky kozmonautov a stovky ďalších ľudí. Len v jednom prípade pri výbuchu rakety ešte na štartovacej rampe zahynulo 160 ľudí, vedcov vrátane šéfa projektu maršála Nedelina – Неделин Митрофан Иванович – ktorý zahynul na kozmodrome Bajkonur.

Skutočnosti vyšli najavo až po odtajnení sovietskych archívov po roku 1989.

Aj v USA mali havárie a mŕtvych astronautov

Rozdiel medzi prístupom  USA a ZSSR k haváriám spojeným s výskumom kozmu je veľký. Kým USA obete výskumu vyznamenali a vzdali im pocty, v ZSSR ich vymazali z prípadných spoločných fotografií a utajili ich významný podiel na výskume vesmíru, ktorý ich stál život.

Viac vo výbornom videu tu:

Video zdroj: YouTube.com

Foto zdroj: Autor: Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=89085907

1. Miloš ja som písal že neboli na mesiaci a to s plochou zemou nemá nič spoločné. Toto o Gagarinovi som čítal v takej malej brožovanej knižke ešte niekedy v roku 1991. Ty si sa to dozvedel iba dnes ? To si trochu pozadu !
    Celý svet sa netočí len okolo tvojej milovanej Ameriky

2. Anonym 24. septembra 2023, 21:22 Pri 21:22 – ja to pripominam v suvislosti so sucasnym dianim ohladom Ruskej federacie, ako nastupnickeho statu po ZSSR poukazanim na dokument, kde je zhrnute vsetko podstatne o predmetnej problematike.

3. Anonym 24. septembra 2023, 21:44 Pri 21:44

Skôr veselšie bude keď sa stane premiérom zlodejský šéf s poloodsudenou jeho skupinou alebo falošný homosexuálny pomocník zlodeja 😉

4. darmo sa snažíš prekrúcať históriu.
    Prvým človekom vo vesmíre bol Gagarin
    A Slovensko oslobodila červena armáda počas druhej svetovej vojny.

Ale čo očakávať od blogera

5. Plocha zemeguľa? Podsuvanie pochybnosti o Sovietskom bádaní vo vesmíre? Ktorý hoax je teraz nezmyselnejši? Aj keď to je postavené formou otázky.?Všetko je z jedného vreca.

6. Tu nás naši politici klamú stále a ešte im aj tlieskame k tomu zo 122 krajín sme na 120 mieste a nič sa nedeje Toto treba riešiť a nie či bol vo vesmíre alebo nie Podľa mňa je to rozptýlenie ľudstva nech rozmýšľajú nad chobotinami

7. Vyse 100 rokov su vo vsetkom prvi.. vo vesmire, na juznom pole Mesiaca, najvacsia a najlepsia armada, najvyssia zivotna uroven, najvyssie prijmy, dochodky, najnizsia kriminalita, atd.!

8. Smrtelne nehody k sovietskej aj americkej kozmonautike v zaciatkoch, bohuzial, patrili. Prvenstvo Gagarina by som nespochybnoval. Aj NASA ho uvadza ako prveho cloveka vo vesmire a americkeho astronauta Sheparda o par tyzdnov neskor v maji 1961 ako druheho. Tych prvenstiev mali Sovieti viacero. Boli prvi aj pri prvom vystupe do volneho vesmiru. Sice sa Leonovi vo vesmire skafander nafukol tak, ze sa skoro nedokazal dostat naspat dovnutra lode, ale, nastastie to zvladol a prezil. Viackrat sa uz tento konkretny problem neopakoval. Skafandre upravili. Co stve mna osobne, ze Sovieti poslali v novembri 1957 na orbit psika, Laika sa volala, a vedeli, ze tam zahynie. Technologia na navrat z orbitu vtedy este nebola plne vyvinuta. Psik zomrel pri 4. obehu Zeme na prehriatie organizmu. Otazka priorit kazdeho cloveka, samozrejme. Ja osobne by som take nieco nebol schopny urobit. Obetovat ziveho tvora kvoli technologiam. To mi pride chore.

9. Anonym 25. septembra 2023, 14:12 Pri 14:12 – nemyslim si, ze pre historiu je podstatne, ci prvenstvo Gagarina na zaklade dostupnych materialov spochybni niekto z nas.

Dolezite je, ze jeho prvenstvo vo vesmire spochybnil samotny Sovietsky zvaz odtajnenim archivov a tak priznanim pravdy.