Sovietsky budík značky ЭЛЕКТРОНИКА

Tento Sovietsky budík značky ЭЛЕКТРОНИКА včera skončil vystavený v Múzeu totality. Treba podotknäť, že ide o budík z bývalého  ZSSR, je elektronický s displayom a na svoju dobu bol natoľko moderný, že som si ho dokonca v ´89 v Saratove kúpil aj ja. Slúžil dlho, no nakoniec skončil niekde v odpade.

Tento vyzerá byť rovnako funkčný, čo je na tak pomerne staré elektronické zariadenie používané pravdepodobne denne, pomerne výnimočné.

Ak máte obdobné predmety z čias socializmu, neváhajte nás kontaktovať. Budeme radi, keď skončia zachované pre budúcnosť v Múzeu totality.

Ďakujeme.

3 Odpovede

1. Digitálne hodiny zo ZSSR tiež zn. Elektronika fungujú u mamy od r. 1980, neuveriteľných 43 rokov. Prežili aj malé nedopatrenie, keď ich na nejaký čas vyradila z činnosti kvapkajúca voda z kvetináča nad nimi. Mašina vremeni ako sa patrí.