Za socializmu sa ako dizajnový doplnok používali aj takéto obkladačky

Aj tieto kachličky boli za socializmu vyrobené v Československu. Možno by bolo zaujímavé zistiť, či sa ešte aj dnes nachádzajú v nejakej kúpeľni, alebo už naozaj len v Múzeu totality.

Film Sandokan sa pred Nežnou revolúciou dostal aj do Československej televízie. Všetky diely seriálu netrpezlivo očakávali malí aj veľkí a my starší si tento príbeh bez problémov pozrieme aj dnes.

O tom, že išlo o skutočne populárnu postavu svedčí výroba obkladačiek s tvárou Sandokana. Ono aj za socializmu sa štátne podniky snažili reagovať na dopyt po tovare aj keď  realizácia a stvárnenie zodpovedalo dobe.