Kamera stará viac ako pol storočia a plne funkčná !

Kamera MEOPTA Admira 8F  vydražená od jej majiteľa z Českej republiky, nám bola doručená rovnako v uplynulom týždni. Je v mimoriadne zachovalom stave, skôr by som povedal že nebola používaná a je v nej dokonca vložený aj 8mm film.

Kamera je už na prvý pohľad plne funkčná – jasne, že filmovať s ňou nebudeme, no plná funkčnosť takmer 60 rokov starej techniky poteší.

Kamera je uložená a prepravovaná v kvalitnom koženom púzdre dokonale ju chrániacom pred poškodením či rozbitím optiky. Dnes takto kvalitné brašne na kamery nevidieť. Možno by boli drahšie, ako samotná technika, ktorá dnes už z pravidla nie je celokovová, ale plne vyrobená z plastu.

Kamera nájde miesto rovnako v malom múzeu socializmu, ale aj ako rekvizita v štúdiu.

Niekoľko údajov o kamere:

Admira 8 F    Amateur movie camera for 2×8 mm film.  Lens: Mirar 2.8/12.5   Drive: spring-type      Counter: mechanical with acoustic control     Frequency: 18 pictures per second     Viewfinder: optical with parallax equalization    Years of production: 1960-64