Niekoľko kompletných sérií odznakov po bývalej NHS prišlo do múzea totality dnes

Dnešná pošta v Zásielkovni znamenala nové naozaj cenné artefakty do Múzea totality zriaďovaného v našich priestoroch.

Nepochybne sú v meste viacerí niklováci, ktorí by niekde v šuplíku jeden či dva  z odznakov  starých aj viac ako pol storočie našli, no zbierka pravdepodobne väčšiny vydaných odznakov bývalej NHS zakúpených v dražbe od zberateľa je nepochybne úspechom.

Som rád, že aj tieto odznaky skončia v ucelenej zbierke v jednej z vitrín dokumentujúcej Sereď a samotný závod, bývalú Niklovú hutu.

Ak čitatelia majú k dispozícii obdobné upomienkové predmety na NHS, radi ich na pamiatku zachováme pre ďalšie generácie, ktoré po tomto závode budú poznať žiaľ len ruiny nevyužitých stavieb v areáli a haldu na mesto vetrom rozfukovaného lúženca.