Príprava múzea sa dostáva do povedomia verejnosti.

Budovaná študovňa a Múzeum totality na základe na SOL publikovaných článkov zaujalo. Táto téma zaujíma evidentne viac ľudí, ako som predpokladal. Som rád a pokračujeme.

Množstvo ohlasov a to aj osobných pri stretnutiach v kaviarni, či v redakčnej pošte povzbudzuje k ďalšej aktivite. Srdečná vďaka za darované knihy a mimoriadne zachovalé originály krémov na topánky z predrevolučných čias. Všetko je poctivo zadokumentované a vystavené na svojom mieste.

Rozšírenie expozície na porevolučné časy sme najskôr zavrhli, no viac debát a výborných postrehov, ako aj záujem pre pamäť ľudí zachovať materiály nielen do roku 1989, ale aj z čias bačovania Mečiara a ďalších vlád nás presvedčilo. Jedna z vitrín bude venovaná aj tomuto obdobiu.

Áno, je to pravda. Dnes ľudia vo veku tridsať rokov vlastne nevedia, čo to bol Mečiarizmus a ako vyzerala v podstate izolácia Slovenska do vstupu krajiny do EÚ a NATO. Veľa nevedia o vražde Róberta Remiaša, či divokej kupónovej privatizácii.

Materiály budú k dispozícii v priestoroch múzea, ale aj na internete online.