Ďalšie predmety do múzea priniesol a daroval Marián Lenický

Sereď / V utorok popoludní ma oslovením menom prekvapil okoloidúci. Je pravidelným čitateľom SOL a vlastne všetkého, čo sa týka mesta a zaujalo ho nami pripravované Múzeum totality. A že má do múzea pripravené niekoľko zaujímavých vecí prevažne s vojenskou tématikou.

Marián Lenický prišiel na bicykli hneď večer a z rukasku mu trčal veľký Vojenský atlas červenej farby vydaný roku 1975. Priamo v priestoroch múzea vybalil niekoľko mimoriadne zachovalých odznakov, knižky z čias socializmu, preukaz do knižnice, tri diely zoznamov spolupracovníkov s ŠTB  vydané Petrom Cibulkom v necenzurovaných novinách Rudá krávo, vlastný preukaz pioniera a iskry, a dokonca “žlté šnúry pre dozorného útvaru “. Všetko, akoby to ani nemalo viac ako tridsať a niektoré takmer 50 rokov.

Niektoré z kníh sú venované Mariánovi zo školských čias a sú podpísané učiteľom Kapošom.

Marián je výborným partnerom do diskusie nielen o histórii, ale aj o cestovaní. Jeho vedomosti aj o miestach ktoré ešte nenavštívil sú výborné a na debatu nestačili ani štyri hodiny, ktoré medzičasom ubehli.

Za exponáty a príjemný večer srdečná vďaka Martinovi, ktorý sa do múzea určite vráti.

1. Má tam plno preukazov s menom a aj tak mu napíše Martin, paráda. Zažil som Maroša na vojne v Seredi, super človek, všetko mal u prdeli, taký klasik 😁.